Kajaki

KajakSzukasz nowych wrażeń?
Zabierz dziewczynę, chłopaka, żonę, męża, dziecko i…

PRZEŻYJ WSPANIAŁĄ PRZYGODĘ!!!

Taki spływ w oczach Twego partnera zrobi z Ciebie bohatera!
Silnego, opiekuńczego, cudownego…

Pliszka, Ilanka.

Napiękniejsze rzeki nizinno-górskie w Polsce.
Obejrzyj naszą galerię i przekonaj się sam.
Zobacz zdjęcia i poczuj przedsmak przygody.

 

PliszkaPliszka (niem. Pleiske) – rzeka w województwie lubuskim (dł. 56 km), prawy dopływ Odry, wypływa z jeziora Malcz na południowy zachód od wsi Jemiołów w gminie Łagów i płynie w całości przez Pojezierze Lubuskie, przepływając przez liczne jeziora, w górnym biegu przez jezioro Linie i Jezioro Bobrze. Brzegi zalesione – Puszcza Rzepińska. Nad Pliszką leżą wsie: Poźrzadło, Zamęt, Kosobudki, Drzewce Kijewo, Pliszka, Sądów, Koziczyn, Urad. Uchodzi do Odry koło miejscowości Urad w gminie Cybinka, w środkowym biegu stanowi granicę między powiatami krośnieńskim i sulęcińskim

 

IlankaIlanka (niem. Eilang) – rzeka w województwie lubuskim dł. 54,2 km, powierzchnia zlewiska 437,4 km², prawy dopływ Odry. Ilanka wypływa z terenów położonych na południe od Torzymia, płynie przez Pojezierze Lubuskie, mniej więcej równolegle do sąsiedniej Pliszki. Uchodzi do Odry w jej 578,7 km, powyżej Słubic. Nad Ilanką leżą m.in. dwa miasta Torzym i Rzepin oraz wsie: Starościn, Nowy Młyn, Maczków, Rybocice i Świecko. Dzięki zjawisku bifurkacji część wody z Ilanki płynie poprzez dorzecze rzeki Postomia do Warty. Nieco powyżej Rzepina rzeka wpływa do szerokiej doliny i dalej płynie przez tereny częściowo zabagnione. W dolnym biegu, w rejonie Rybocic rzeka wpływa w Dolinę Środkowej Odry.

Na dużym odcinku biegu rzeki, nad jej brzegiem zachowały się naturalne łęgi olszowe, a na skrzydłach doliny olsy. Nad brzegiem roślinność szuwarowa. W dolnym biegu między Maczkowem a Rybocicami można spotkać żółwia błotnego, a przy brzegach na korzeniach olchy lub na zanurzonym drewnie nierzadkie są zielone kolonie nadecznika (przedstawiciel gąbek).